12 milionów złotych na obiekty sportowe w Łódzkiem

12 milionów złotych na obiekty sportowe w Łódzkiem

Rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji programu Urzędu Marszałkowskiego „Infrastruktura sportowa plus”.


O tym, że warto starać się o wsparcie z tego programu, przekonali się w obecnej kadencji samorządu województwa mieszkańcy setek miejscowości. Przykłady? W kwietniu 2023 roku zostało otwarte nowoczesne, wielofunkcyjne boisko w Burzeninie w powiecie sieradzkim. Można tu grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę. Do dyspozycji jest też siłownia. Z boiska korzysta młodzież szkolna, ale również wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Lekcje wychowania fizycznego na ściance wspinaczkowej? W Radomsku to możliwe, odkąd w Powiatowej Hali Sportowej jest nowa ścianka. Otwarto ją w 2022 roku. Ma 7 metrów wysokości i 7,5 metra szerokości, oferuje kilkanaście tras o różnym stopniu trudności i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży i dorosłych. Także wśród profesjonalnych wspinaczy. To dwa obiekty z setek, które powstały w ostatnich latach przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa plus”.

– Rozwój bazy sportowej w województwie jest dla nas niezwykle istotny, dlatego z roku na rok przekazujemy na ten cel coraz większe kwoty. Mamy ambicję zachęcić mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza najmłodszych, do aktywności fizycznej i zapewnić im jak najlepsze warunki do rekreacji i uprawiania sportu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Na najnowszą edycję konkursu zaplanowana została rekordowa kwota – 12 milionów złotych. Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował właśnie o rozpoczęciu naboru wniosków na inwestycje, które zostaną zrealizowane do końca 2024 roku. O wsparcie mogą występować samorządy lokalne. Pieniądze będzie można przeznaczyć na budowę, przebudowę lub modernizację obiektów sportowych i rekreacyjnych: sal i hal sportowych, stadionów i boisk, krytych pływalni, obiektów lekkoatletycznych, kortów, strzelnic, ale także na zakup sprzętu sportowego. Można się starać nawet o 300 tysięcy złotych. Urząd Marszałkowski przyjmuje wnioski do 5 stycznia 2024 roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego; fot.: Pixabay.com

Powiązane artykuły

Facebook
Skip to content