Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy, przebywając na urlopie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 71-latek, który wsiadł za kierownicę renault miał niespełna półtora promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za samą jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

7 lutego 2024 roku policjant wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy podczas urlopu wypoczynkowego robił zakupy w jednym z dyskontów na terenie gminy Łęczyca. Po tym jak wsiadł do auta i chciał ruszyć z parkingu zauważył, że do zaparkowanej osobówki wsiada za kierownicę mężczyzna, którego mijał w sklepie i czuł od niego alkohol. Widząc, że kierowca zaczyna jazdę nie pozostał obojętny. Podbiegł do renault, a kiedy auto się zatrzymało otworzył drzwi od strony kierowcy i wyciągnął kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Wezwani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy osobówki. Okazało się, że w organizmie 71-latka było 1,42 promila alkoholu, a dodatkowo prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu nawet do lat 5.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa.

asp. sztab. Mariusz Kowalski, KPP w Łęczycy 

 

 

Powiązane artykuły

Facebook
Skip to content