Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów, jest postawa funkcjonariusza kutnowskiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Zatrzymany 60-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Asp. Marcin Bigosiński – przewodnik psa służbowego, policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Zdarzenie miało miejsce 13 czerwca, po godzinie 15.00, w rejonie sklepu spożywczego  na ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie. Policjant, wychodząc ze sklepu, zauważył, że kierowca nissana nieudolnie próbuje wyjechać z parkingu sklepu. Najpierw obtarł budynek sklepu, a następnie uderzył w inny prawidłowo zaparkowany samochód, po czym chciał odjechać. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Podszedł do kierowcy samochodu i kiedy iwyczuł od niego silny zapach alkoholu szybko wyjął kluczyki ze stacyjki auta, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomił Policję.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol kutnowskiej drogówki, któremu policjant przekazał mężczyznę. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 60-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej w strefie ruchu. 

Źródło: mł. asp. Daria Olczyk, KPP w Kutnie

,

Powiązane artykuły

Facebook
Skip to content