Rekordowy weekend ŁKA

Rekordowy weekend ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przewiozła w ostatni weekend niemal 100 tysięcy pasażerów. To rekordowy wynik w historii ŁKA. Tak wysoka frekwencja wynika w dużej mierze z ogromnego zainteresowania ofertą przewoźnika przygotowaną na Łódź Summer Festiwal.

W trakcie trzech dni Łódź Summer Festival wojewódzki przewoźnik przewiózł o 35 procent więcej podróżnych niż tydzień wcześniej!

Wynika z tego, że w trakcie trzech dni wydarzenia, z usług ŁKA skorzystało ponad 23 tysiące pasażerów więcej niż w analogiczny weekend poprzedzający festiwal.

To ponad trzykrotnie więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji imprezy. Szczególnie imponujące były wzrosty frekwencji w sobotę i niedzielę festiwalowego weekendu – odpowiednio o 40% i aż 51%.

Aby zapewnić nie tylko możliwość, ale i wysoki komfort podróży pasażerom, a co za tym idzie, osiągnąć tak wysoki wynik, ŁKA uruchomiała łącznie 48 dodatkowych pociągów, których rozkład dostosowany był do godzin rozpoczęcia i zakończenia koncertów. Dzięki nim pasażerowie mogli komfortowo i bezpiecznie dotrzeć na łódzkie Błonia i wrócić do domu po występach największych gwiazd.

Dodatkowe pociągi kursowały na trasach do: Pabianic, Zgierza, Tomaszowa Mazowieckiego, Łasku, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Radomska, Łowicza.

Pociągi zatrzymywały się m.in. na stacji Łódź Kaliska i przystanku Łódź Retkinia, czyli najbliżej terenu festiwalowego. Zgodnie z zapowiedzią – wszystkie przejazdy ŁKA w granicach Łodzi były bezpłatne.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna potwierdziła po raz kolejny, że nowoczesny przewoźnik regionalny może być niezawodnym partnerem logistycznym podczas wydarzeń o ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej skali.

MK-C; Wydział Mediów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Powiązane artykuły

Facebook
Skip to content