Ośrodek Szpitalny in. Madurowicza w Łodzi otworzył dzisiaj drzwi dla przyszłych rodziców, którzy chcą przywitać tutaj swoje dzieci. Można było obejrzeć sale porodowe, porozmawiać z lekarzami i położnymi oraz wziąć udział w warsztatach.
O tym jak się rodzi w „Madurowiczu” opowiedziała prof. Urszula Kowalska – Koprek, a o roli osoby towarzyszącej przy porodzie – położna Agnieszka Małolepszy.
– Polecam wszystkim poród w „Madurowiczu”. Jest tutaj najlepsza opieka, jaką można sobie wymarzyć – mówiła pani Justyna z Łodzi, która we wtorek właśnie w „Madurowiczu” urodziła synka Ignacego.
Podczas Drzwi Otwartych można było także posłuchać wykładów o obowiązkowych badaniach w ciąży, znieczuleniu do porodu i pierwszym karmieniu w szpitalu.
– Oddział ginekologiczno – położniczy „Madurowicza” przeszedł wiosną tego roku gruntowną modernizację. Teraz jest nowocześnie i komfortowo. Na kobiety w ciąży czeka wyremontowany blok porodowy i nowa sala do cięć cesarskich. Modernizacja kosztowała 3,5 mln zł. Dofinansowanie pochodziło z budżetu województwa łódzkiego – mówiła Magdalena Spólnicka, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Podczas Dni Otwartych lekarze i położne przekonywali, że za murami szpitala kryją się nie tylko komfortowe sale porodowe, ale także wyjątkowi specjaliści – lekarze, położne, pielęgniarki i cały personel, którzy codziennie z ogromną empatią troszczy o życie i zdrowie pacjentów.
Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza jest częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Ma cztery oddziały. Na pacjentów czeka 300 łóżek.
„ Madurowicz” to jeden z najdłużej działających szpitali ginekologiczno – polozniczych w Łodzi, posiada 3 stopień referencyjności. W 1983 roku odbył się tutaj pierwszy w Polsce rodzinny poród.
MK-C; Wydział Mediów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego