Kolejne ogólnodostępne defibrylatory w Ozorkowie

Kolejne ogólnodostępne defibrylatory w Ozorkowie

W Ozorkowie zostały zamontowane dwa kolejne defibrylatory:

  • na budynku Komisariatu Policji w Ozorkowie, ul. Wyszyńskiego 7 (na zdjęciu)
  • na budynku Szkoły Podstawowej nr 5, ul. Cegielniana 25.

Przypominamy, że pod koniec maja pierwszy ogólnodostępny defibrylator w naszym mieście został zainstalowany pod koniec maja przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 2, ul. Lotnicza 1.

W najbliższych dniach pojawią się jeszcze dwa na budynkach użyteczności publicznej; w sumie ma ich być jedenaście.

Dwa zostały zakupione z budżetu miasta, dziewięć – z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

– Defibrylatory może obsługiwać każdy; urządzenia wyposażone są w funkcję poleceń głosowych wyjaśniających krok po kroku co należy zrobić, by uratować życie osobie, u której doszło do zatrzymania akcji serca – mówi burmistrz Jacek Socha – dlatego tak ważne jest, by defibrylatory były montowane w przestrzeni publicznej.

Miejsca zamontowania defibrylatorów są objęte monitoringiem.

MK-C; fot.: Urząd Miejski w Ozorkowie

Powiązane artykuły

Facebook
Skip to content