Jeszcze więcej połączeń autobusowych ŁKA

Jeszcze więcej połączeń autobusowych ŁKA

Wola Rakowa – Bedoń oraz Brzeziny-Andrespol – na tych trasach mieszkańcy województwa mogą już podróżować autobusami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Trasa pierwszej z nowych linii – ŁA2 – wiedzie z Woli Rakowej do Bedonia i z powrotem, drugiej – ŁA3 – z Brzezin do Andrespola i z powrotem. Linie te są obsługiwane przez czternaście par autobusów kursujących od wczesnych godzin porannych do późnowieczornych.

To kolejne linie Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA (KKA) w Łódzkiem, które zostały uruchomione dzięki zakupionej przez samorząd województwa łódzkiego flocie autobusów niskopodłogowych i hybrydowych.

Pojazdy kursują już na trasach: Szczerców – Zelów – Łask, Leźnica Wielka – Parzęczew – Ozorków, Rokiciny – Będków, Będzelin – Koluszki – Budziszewice, Rawa Mazowiecka – Rogów.

Kolejowa Komunikacja Autobusowa (KKA), uruchomiona na zlecenie Województwa przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną ma na celu zapewnić mieszkańcom miejscowości oddalonych od infrastruktury kolejowej łatwy dojazd do stacji i kontynuowanie podróży pociągiem. To wszystko na jednym bilecie.

Flota autobusów przystosowana jest do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim, mają od 17 do 27 miejsc siedzących i minimum 43 miejsc strojących (miejsca stojące tylko w autobusach hybrydowych).

Pojazdy będą również wykorzystywane do obsługi połączeń zastępczych w okresie inwestycji na sieci kolejowej.

W wakacje zawiozą pasażerów m.in. z Łowicza do Domaniewic i Głowna. Jeden kurs zostanie także uruchomiony w dłuższej relacji Zgierz – Łowicz.

Źródło: Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, fot.: ŁKA

Powiązane artykuły

Facebook
Skip to content