Środa, 22 Wrzesień 2021, imieniny: Tomasz, Maurycy

Elektrokoagulacja – nowoczesna metoda usuwania znamion bez użycia skalpela

 

surgery 688383 640

 

Już od 3 grudnia w Centrum Lekarzy Specjalistów w Ozorkowie dostępne będą nowatorskie zabiegi usuwania zmian skórnych przy użyciu urządzenia do elektrokoagulacji. Metoda ta nie wymaga zakładania szwów i znacznie skraca proces leczenia. Zabiegi przeprowadzać będzie dr Justyna Celecka, doświadczony chirurg i proktolog.


Elektrokoagulacja to metoda elektrochirurgii stosowana w medycynie i kosmetologii. Wykorzystuje się podczas niej działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Jest używana w zastępstwie skalpela w celu ograniczenia krwawienia z powstałej rany. Jest to zabieg bezinwazyjny i szybki, który pozwala na uniknięcie sączących się ran i zakładania szwów.

 

doctor 2722941 640


Za pomocą elektrokoagulacji usuwa się włókniaki, kurzajki i inne zmiany skórne, a także zbędne owłosienie. Ponadto metoda ta służy do zamykania nadmiernie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jest to zabieg małoinwazyjny i szybki, bowiem wypalenie tkanki tworzącej niepożądaną zmianę (włókniak, prosak, kurzajka, naczynko, cebulka włosa) jest natychmiastowe, a prawidłowo wykonany zabieg nie powinien pozostawić trwałych śladów (blizny, przebarwienia).

 

minimalism 3953550 640


Lekarz przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym lub bez, w zależności od rozmiaru zmian, ich lokalizacji i odporności na ból pacjenta. Elektrokoagulacja trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, towarzyszy jej niezbyt przyjemny zapach ścinającego się białka. Długość trwania zabiegu zależy od wielkości powierzchni poddawanej działaniu elektrody. W leczeniu jednej zmiany skórnej elektrokoagulacja najczęściej nie wymaga powtórzeń. W miejscu koagulowanej zmiany może pojawić się drobne krwawienie, a następnie mały strupek. Okres gojenia się trwa od 5 do 21 dni.

 

Elektrokoagulacja - przeciwwskazania


Elektrokoagulacja nie jest odpowiednia dla każdego. Z tego zabiegu nie mogą skorzystać osoby z np. rozrusznikiem serca lub pompą insulinową. Przeciwwskazaniem do elektrokoagulacji jest również ciąża i karmienie piersią. Nie powinny jej wykonywać także osoby, które mają świeżą opaleniznę, niezależnie od tego, czy jest ona naturalna, czy z solarium. Wówczas należy odczekać przynajmniej 3 tygodnie i dopiero wtedy można wykonać elektrokoagulację.


Z zabiegu nie można również skorzystać bezpośrednio przed zabiegami kosmetycznymi, np. peelingiem mechanicznym lub kwasami. Z przeprowadzeniem elektrokoagulacji należy wówczas poczekać 2 tygodnie. Zmienionej skóry nie można również ostrzykiwać wypełniaczami na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem.


Wizyty na zabieg elektrokoagulacji wykonywany u dr Justyny Cieleckiej w Centrum Lekarzy Specjalistw w Ozorkowie można umawiać pod numerem telefonu 730 189 777.


MK-C


+ 4
+ 2

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Wrzesień 2021
  P W Ś C Pt S N
  1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu