Wtorek, 2 Czerwiec 2020, imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Nowoczesne narzędzie do badania znamion w Centrum Lekarzy Specjalistów w Ozorkowie

sunburn 2117353 1920

Link sponsorowany

 

W ciągu ostatnich 20 lat w Polsce drastycznie zwiększyła się zapadalność na czerniaka. Możliwość wystąpienia tej groźnej  choroby wzrasta po 20. roku życia, jednak największą liczbę zachorowań notuje się po 65. roku życia.

 

Nowotwór ten wykazuje tendencję wzrostową zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, we wszystkich grupach wiekowych.  Regularne badanie znamion na skórze, wykonywane co najmniej raz na dwa lata, może w porę wykryć czerniaka i uratować nam życie.

 

- Jeśli w rodzinie ktoś chorował na czerniaka złośliwego, to takie badanie należy wykonywać częściej, nawet co roku. Trzeba zwracać uwagę na miejsca szczególnie narażone na promieniowanie słoneczne – twarz, plecy, nogi, ramiona i klatkę piersiową, bo tam tworzy się najwięcej znamion – wyjaśnia dr n. med. Justyna Cielecka z Centrum Lekarzy Specjalistów w Ozorkowie.

 

Kiedy do lekarza

Podejrzane znamiona są ciemniejsze od pozostałych, szybko rosną i mają nieregularny kształt. Często są  wypukłe i np. krwawiące, sączące albo łuszczące się. W większości wypadków są to tzw. zmiany atopowe, które jednak należy usunąć, żeby nie przekształciły się w zmiany o charakterze złośliwym.

Najnowocześniejszym sprzętem służącym do badania znamion barwinowych jest videodermatoskop. Konsultacje przy jego użyciu prowadzi w Centrum Lekarzy Specjalistów w Ozorkowie  dr n. med. Justyna Cielecka.

 

Jak wygląda badanie

Badanie z wykorzystaniem videodermatoskopu polega na oglądaniu przez lekarza zmian skórnych za pomocą specjalnej głowicy zaopatrzonej w kamerę, która przesyła powiększony obraz fragmentu skóry na ekran komputera. Umożliwia to m.in. archiwizację przechwyconych przez aparat obrazów, a także ich komputerową analizę. Badanie z użyciem videodermatoskopu trwa parę minut i jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta.

 

Badanie videodermatoskopowe pozwala na:

 • szybkie i precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion skórnych;
 • ograniczenie liczby wycinanych zmian skórnych tylko do tych faktycznie zagrożonych transformacją nowotworową;
 • wykrywanie i diagnozowanie nowych znamion;
 • dokładne monitorowanie zmian zachodzących w znamionach skórnych;
 • dokumentację cyfrową;
 • dokładną lokalizację zmian wymagających wycięcia, co nie jest oczywiste w przypadku mnogich znamion.

 

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji przy użyciu videodermatoskopu w Centrum Lekarzy Specjalistów - Ozorków ul. Listopadowa 13.

 

W celu ustalenia dogodnego terminu i godziny wizyty, pacjenci proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny  pod numerem telefonu - 730 189

777.

 

MK-C, fot. pixabay

 


+ 4
+ 8

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Czerwiec 2020
  P W Ś C Pt S N
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu