Sobota, 20 Kwiecień 2024, imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Mieszkańcy Ozorkowa pod okiem satelity

100 1513

 

Mieszkańcy Ozorkowa, którzy mają na swoim terenie budynki gospodarcze (np. garaż, wiatę) i zapomnieli ten fakt zgłosić w odpowiednim organie, niech mają się na baczności. Wkrótce mogą się spodziewać pisma w tej sprawie z tutejszego UM.

 

Pracownicy ozorkowskiego magistratu prowadzą weryfikację zgodności deklaracji zgłoszonych przez mieszkańców i porównują je ze stanem faktycznym. Wykorzystują do tego celu ogólnodostępny, bezpłatny programu.

 

- Nie są to żadne planowane kontrole. Pracownicy robią to wtedy, gdy chcą sprawdzić, czy na danym terenie faktycznie nie ma żadnego budynku, jak twierdzą niektórzy właściciele nieruchomości. Zdarzały się przypadki, że właściciel twierdził, że posiada działkę niezabudowaną, a na zdjęciu w Google widać było, że na terenie znajduje się jednak jakiś budynek – wyjaśnia Izabela Dobrynin, rzeczniczka w ozorkowskim magistracie.

 

Wykrycie tego typu niezgodności wiążę się często z naliczeniem należnego podatku od nieruchomości, który zasila miejską kasę.

 

Należy pamiętać, że zgodnie z prawem budowlanym, zgłoszeniu w urzędzie miasta lub gminy podlegają również tymczasowe obiekty budowlane, czyli przeznaczone do czasowego użytkowania - w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziane do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekty budowlane niepołączone trwale z gruntem. Jeśli dodatkowo tego typu budynek lub budowla związane są z prowadzeniem działalności gospodarczej, to podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości i należy zgłosić je w odpowiednim organie. Tak było w przypadku jednego z mieszkańców Ozorkowa, któremu tutejsi urzędnicy wytknęli brak zgłoszenia namiotu mieszczącego warsztat stolarski. Jak się okazało, tego typu obiekt również podlega opodatkowaniu.

 

Inaczej sprawa się ma z obiektami małej architektury (jak piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej), które nie podlegają opodatkowaniu i nie trzeba ich zgłaszać.

 

MK- Cybart

 


+ 21
+ 25

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Kwiecień 2024
  P W Ś C Pt S N
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu