Sobota, 23 Czerwiec 2018, imieniny: Wanda, Józef, Albin

Oszustka zatrzymana przez ozorkowskich policjantów

policja

 

Policjanci z komisariatu w Ozorkowie zatrzymali 58-letnią kobietę, która, pod pozorem zamówienia usługi szycia spodni, wyłudziła pieniądze od sześciu zakładów krawieckich.

 

6 marca br. oszustka przyjechała do Ozorkowa z zamiarem znalezienia kolejnej ofiary. Przebywając w pobliżu jednego z mieszczących się tam zakładów krawieckich, zaczepiła rozmową mężczyznę, który okazał się być właścicielem jednego z nich. Kobieta zaproponowała, żeby szwalnia uszyła dla niej 200 sztuk pościeli. Czujny przedsiębiorca nie dał się wyprowadzić w pole, skojarzył sytuację z artykułem, który ukazał się w jednej z łódzkich gazet. Wyczuwając podstęp ze strony oszustki, której nie chciał spłoszyć, udawał zainteresowanego ofertą. Wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety, zatelefonował po ozorkowskich policjantów, którzy przyjechali i zatrzymali naciągaczkę.

 

Okazało się, że 58-latka działała na terenie powiatu zgierskiego od 2010 roku. Policjanci ustalili, że w Ozorkowie i Zgierzu dokonała łącznie sześciu przestępstw. Metoda jej działania była prawie zawsze taka sama. Wchodziła do zakładu krawieckiego lub szwalni, proponując współpracę polegającą na szyciu dla niej spodni czy legginsów. Za wykonanie usługi obiecywała bardzo atrakcyjną zapłatę. Gdy właściciel takiego punktu wykazywał zainteresowanie, informowała, że ma już wykrojony materiał gotowy do szycia, ale za powierzenie surowca oczekiwała zaliczki. Gdy zdołała już "zanęcić” jechała razem z ofiarą do Łodzi. Wysiadając z samochodu brała wcześniej uzgodnioną kwotę i wychodząc po materiał nigdy nie wracała. Zanim jednak wyłudziła pieniądze, chcąc bardziej wzbudzić zaufanie, prosiła właściciela szwalni, żeby na kartce przystawił pieczątkę firmy. Dane zakładu, jak twierdziła, potrzebne jej były do wystawienia faktury za pobraną kwotę.

 

Policjanci ustalili, że do pierwszego zdarzenia doszło w 2010 r. w Zgierzu. Wówczas kobieta zleciła uszycie 10 000 sztuk legginsów. Właściciela zakładu oszukała na kwotę 900 zł. Rok później w Ozorkowie zaproponowała zlecenie uszycia 4 000 par spodni typu "simbady". Tym razem w jej ręce wpadło 400 zł. W tym samym roku oszukała jeszcze inny zakład w Ozorkowie, zgarniając 700 złotych. W przypadku kolejnego oszustwa, do którego doszło w Łodzi, rozmawiając z właścicielem zakładu krawieckiego, przekonywała, że uszyte przez firmę spodnie zostaną wykorzystane przez uczestników jednego z popularnych programów taneczno - rozrywkowych. Tym razem po obiecywany materiał pojechała z pracownikiem zakładu nie do Łodzi, jak w poprzednich przypadkach, a do Ozorkowa. W tym przypadku zniknęła z 400 złotymi. W marcu 2012 r. zapukała do drzwi punktu usług krawieckich w Zgierzu. Obiecywała właścicielce zlecenie na uszycie 130 par męskich spodni. Tutaj 58-letnia oszustka wzbogaciła się o 200 zł. Miesiąc później pojawiła się na terenie gminy Ozorków, gdzie wyłudziła 690 zł.

 

Zatrzymana kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Z komisariatu policji trafiła do zgierskiej prokuratury, a stamtąd bezpośrednio do Zakładu Karnego w Łodzi, w którym odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniejsze, osądzone już oszustwa.

 

Liliana Garczyńska, KPP w Zgierzu


+ 0
+ 0

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Czerwiec 2018
  P W Ś C Pt S N
  1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu