Piątek, 19 Kwiecień 2024, imieniny: Adolf, Leon, Tymon

33 miliony na wsparcie osób starszych, chorych i niepełnosprawnych

 

11

 

33 miliony złotych na wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu: osób starszych, chorych, niepełnosprawnych oraz ich rodzin. To pieniądze m.in. na tworzenie domów pomocy społecznej, mieszkań treningowych dla młodzieży z trudnych środowisk oraz specjalistyczne terapie i wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi właśnie ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie z funduszy europejskich kolejnych projektów.

 

- Zachęcam do sięgnięcia po wsparcie wszystkie instytucje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, chorych i starszych – mówił Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. – Nabór wniosków trwa do końca lutego. Pamiętajmy, że warto pomagać i wyciągnijmy dłoń do najbardziej potrzebujących.

 

O dofinansowanie mogą starać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy i powiaty; organizacje pozarządowe; kościoły; przedsiębiorstwa; uczelnie i instytucje kultury. Nie została określona minimalna i maksymalna wartość projektu - to umożliwia przygotowanie zróżnicowanych propozycji odpowiadających na lokalne potrzeby.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ma doświadczenie w realizacji przedsięwzięć wspierających osoby wykluczone społecznie. Dzięki wielu zrealizowanym już projektom udało się obniżać bezrobocie i pomóc mieszkańcom Łódzkiego powrócić do aktywności zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

 

- Warto podkreślić, że rok 2024 jest wyjątkowy, bowiem obchodzimy 20 – lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Każdy z nas widzi jak fundusze europejskie zmieniają województwo łódzkie i nasze życie – dodał Kamil Jeziorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

 

W ramach funduszy europejskich Województwo Łódzkie otrzyma do 2027 roku na realizację projektów aż 2,7 mld euro. Pieniądze będą przeznaczane między innymi na inwestycje, ochronę środowiska, rewitalizację, badania oraz na działania społeczne i zdrowotne.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące naboru znajdziemy na stronie: www.funduszeUE.wup.lodz.pl

 

 Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego; fot. Adam Staśkiewicz

 


+ 3
+ 4

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Kwiecień 2024
  P W Ś C Pt S N
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu