Poniedziałek, 30 Listopad 2020, imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Dobiega końca jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Ozorkowie

 

Resized 20201030 075100

 

Powoli dobiega końca największa tegoroczna inwestycja drogowa w Ozorkowie, czyli przebudowa ciągu ulic: Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego. Ciąg ten łączy centrum miasta z ul. Łęczycką, która stanowi drogę wylotową na DK 91 – obwodnicę Ozorkowa.


W ostatnim tygodniu października wznowiono prace na skrzyżowaniu Żeromskiego/Traugutta związane z budową nawierzchni jezdni oraz usunięciem kolizji z siecią gazową w ul. Traugutta. W związku z tym w tym rejonie miasta występują utrudnienia w ruchu – Żeromskiego przy Traugutta jest nieprzejezdna.

 

Po 1 listopada także wystąpią utrudnienia dla kierowców i pieszych, ponieważ na Traugutta i Żeromskiego będą prowadzone uzupełnienia wiążącej warstwy asfaltu w jezdni oraz kontynuowane będą prace brukarskie przy budowie chodników. Przebudowa Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego ma się zakończyć do końca listopada 2020 i, jak zapewnia wykonawca, termin ten nie jest zagrożony.

 

Resized 20201030 075327


Na Stypułkowskiego oraz na prawie całym odcinku Traugutta i Żeromskiego (poza rejonem skrzyżowania) ułożono już pierwszą warstwę asfaltu, zbudowano krawężniki, większość prac brukarskich przy układaniu chodników i zjazdów do posesji także została już wykonana. Wszędzie też zbudowano kanalizację deszczową i ułożono sieć gazową.

 

Największym wyzwaniem przy realizacji inwestycji okazała się przebudowa skrzyżowania Traugutta/Żeromskiego ze względu na kolizję z infrastrukturą gazową. Przebieg sieci gazowej w tym rejonie nie pokrywał się z mapami geodezyjnymi, na podstawie których opracowano dokumentację techniczną. Uzgodnienia z gestorem sieci dotyczące przełożenia odcinka gazociągu trwały wiele tygodni i spowodowały, że prace w rejonie skrzyżowania można było kontynuować dopiero w październiku.

 

Przebudowa ciągu ulic: Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego, obejmująca budowę nawierzchni jezdni, wymianę chodników, krawężników, budowę miejsc postojowych, zatok autobusowych, wycinkę części drzew i nowe nasadzenia oraz dostosowanie infrastruktury technicznej, rozpoczęła się w styczniu 2020 r. i stanowi razem ze zrealizowaną już modernizacją ul. Łęczyckiej II etap projektu pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie”. W I etapie przebudowano ulicę Maszkowką, Południową, zbudowano nowy most na Południowej i wybudowano dwa nowe ronda.


Inwestycja realizowana jest w porozumieniu z Powiatem Zgierskim z dofinansowaniem ze środków unijnych oraz rządowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Źródło: UM w Ozorkowie


+ 0
+ 1

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Listopad 2020
  P W Ś C Pt S N
  1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu