Środa, 1 Grudzień 2021, imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Trwa powszechny spis rolny 2020 - dla pierwszy 50 gospodarstw rolnych nagroda!

 

ludzie

 

Powszechny Spis Rolny to największe i najważniejsze badanie statystyczne rolnictwa. Rozpoczęło się 1 września i trwać będzie do 30 listopada 2020 r.  Dane zbierane są według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. 

 

W całej Polsce Powszechnym Spisem Rolnym 2020 objętych jest ponad 1,5 mln gospodarstw rolnych, z czego prawie 135 tys. w województwie łódzkim. Do uczestnictwa w badaniu zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych (zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze).

 

Podczas tegorocznego spisu obowiązkową formą zbierania danych jest samospis internetowy –przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej od 1 września br.  Podczas samospisu internetowego zapewniono intuicyjną obsługę formularza spisowego, a logowanie do aplikacji jest bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego mającego połączenie z Internetem.  Dla osób, które potrzebować będą pomocy lub którym nie uda się wypełnić formularza internetowego, została uruchomiona infolinia, umożliwiająca telefoniczne dokonanie samospisu poprzez kanał „Spisz się przez telefon”. Rachmistrze telefoniczni obsługujący linię „Spisz się przez telefon” są dostępni na dyżurach siedem dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00. 

 

Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy o statystyce publicznej, ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2020 r.  oraz ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od użytkownika gospodarstwa rolnego w formie  wywiadu przez rachmistrza spisowego. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dokonali samospisu, nie mogą odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nimi skontaktuje. Potwierdzenie tożsamości rachmistrzów spisowych zapewni infolinia spisowa. 

 

Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w sferze bezpieczeństwa, we wszystkich prowadzonych badaniach, zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dostarczone przez respondentów dane, objęte są tajemnicą statystyczną, co oznacza, że będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione. Dodatkowo osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej, a za jej złamanie grożą sankcje łącznie z karą pozbawienia wolności do lat 5.  Dane wynikowe są agregowane, tak by nie była możliwa identyfikacja poszczególnych osób, ani gospodarstw rolnych. Badania Statystyki Publicznej są wyjątkiem w przypadku praw osób do ochrony swoich danych.

 

Zgodnie z zapisami europejskich aktów prawnych prawo do bycia zapomnianym nie przysługuje jeżeli przetwarzanie danych jest niezbędne do celów statystycznych. Ustawa o Powszechnym Spisie Rolnym wskazuje wprost artykuły Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. dotyczącego przetwarzania danych osobowych, które nie będą miały zastosowania.. Oznacza to, że w przypadku przetwarzania danych osobowych w spisie rolnym osoba, której dane są przetwarzane nie będzie mogła korzystać z prawa: dostępu do przekazanych danych, do sprostowania przekazanych danych, do ograniczenia przetwarzania przekazanych danych oraz prawa do sprzeciwu. Administratorem danych osobowych zebranych w ramach prac spisowych jest Prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

 

Udział w spisach powszechnych jest obowiązkowy, a kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie.

 

ROLNIKU! Nie czekaj aż przyjdzie rachmistrz - spisz się sam przez Internet! 50 pierwszych gospodarstw rolnych, które W PEŁNI zakończą SAMOSPIS – otrzyma upominek na HASŁO "NASZAOKOLICA" wpisane w temacie maila. Szczegóły na https://lodz.stat.gov.pl/rolneupominki/.

 

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.


+ 0
+ 0

  Dodaj Komentarz...

  Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

  Kalendarz

  Grudzień 2021
  P W Ś C Pt S N
  1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31

  Fotolia 29603245 XS

  TOM-MED
  95-100 Zgierz,
  ul. 1-go Maja 2a
  tel. 42 715-08-50
   
   
   
   
  Działamy na rynku od 2001 roku. W ofercie sklepu posiadamy bogaty wybór m.in. profesjonalnego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Reallizujemy wnioski w ramach umowy z NFZ. Naszym Klientom zapewniamy dowóz zamówionych  produktów do domu. Serdecznie zapraszamy.

  Fotolia 22133512 XS

  Prywatny Gabinet Lekarski
  Ozorków,
  ul. Sikorskiego 32/13
   
  Wykonujemy bezpłatne badania uczniów i studentów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych - umowa z Urzędem Marszałkowskim.

  Natężenie ruchu